دسته‌ها
مشکلات سایت مشکلات وردپرس

رفع خطای 502 Bad Gateway

ارور 502 Bad Gateway احتمالاً از مشهورترین خطاهایی است که ممکن است یک سایت وردپرسی در طول عمر خود با آن روبرو شود. خطای 502 زمانی اتفاق می افتد که هاستینگ از ارسال واکنش به درخواست کاربر چشم‌پوشی می کند و باعث می‌شود سایت غیرقابل دسترسی برای کاربران باشد. دلایل مختلف می تواند باعث این خطا باشد ، از مسائل جزئی مربوط به نرم‌افزار گرفته تا مسائل مربوط به CDN.

ما در این مقاله مراحل بررسی را مشخص می کنیم تا در صورت بروز خطای 502 Bad Gateway، چه برای بخش مدیریت سایت و چه برای کاربران در فرانت اند، به مشکل برنخورید. ما همچنین اجزای مختلفی را که ممکن است باعث اشتباه شوند، همراه با تاثیری که می توانند بر SEO سایت شما داشته باشند ، مورد بررسی قرار خواهیم داد.


خطای Cloudflare 502 به چه معناست؟

مرورگرها و هاستینگ با استفاده از پروتکل HTTP (پروتکل انتقال اطلاعات) با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. در هر نقطه ای که به URL دسترسی داشته باشید، نرم‌افزاری درخواست HTTP را به سرور وبسایت موردنظر شما ارسال می کند. سپس سرور در آن هنگام یک پاسخ را در کنار اطلاعاتی که درخواست کرده‌اید برمی گرداند. کدهای وضعیت HTTP در پنج نوع واکنش دسته بندی می‌شوند:

1xx – اطلاعات و داده

2xx – نتیجه موفق

3xx – تغییر مسیر

4xx – خطای کاربر

5xx – خطای سرور

کدهای وضعیت HTTP که با رقم “5” شروع می شوند، به عنوان تداخلات و اشتباهاتی که از طرف هاست انجام شده، شناسایی می‌شوند. سایر کدهای وضعیت 5xx یا اشتباهات انتقال شامل 500 – خطای داخلی سرور، 501 – اجرا نشده، 503 – سرویس در دسترس نیست و 504 -Gateway Timeout است.

علت خطای Cloudflare 502 چیست؟

شایع ترین علت خطای Cloudflare 502 هنگامی است که فرایندهایی در بخش مدیریت سایت شما انجام می‌شود و باعث تداخل در انتقال اطلاعات می‌شود. خبر خوب این است که مراحلی که باید برای رفع این مشکل انجام دهید بسیار آسان است.

1. وارد حساب Cloudflare خود شوید.

2. وب سایتی را انتخاب کنید که با آن مشکل دارید.

3. روی نماد “Rules” کلیک کنید

4. روی دکمه “Create Page Rule” کلیک کنید

5.برای URL مقدار “your_domain/wp-admin” را وارد نمایید. نشانی اینترنتی که در این rule استفاده می کنید برای همه URL های منطقه ادمین تنظیم می شود.

قوانین زیر را برای این URL انتخاب کنید:

1- Security Level = High

2- Cache Level = Bypass

3- Disable Apps

4- Disable Performance

5- روی ذخیره کلیک کنید

تنها مراحلی که برای رفع این خطا وجود دارد همین مراحل است و پس از انجام این مراحل خطا برای شما رفع می‌شود، اگر با این مراحل موفق نشدید پیشنهاد می‌شود از یک برنامه نویس وب و یک حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *