دسته‌ها
آموزش وردپرس مقالات آموزشی

راهکار کاهش نرخ بازگشت سایت وردپرس

آیا به دنبال یادگیری نحوه کاهش نرخ bounce هستید؟

بسیار خوب… بیایید در مورد نرخ بازگشت صحبت کنیم.

به‌طور خلاصه فقط یک چیز مهم است که در مورد کاهش نرخ بازگشت شما مهم است. شما فقط باید بازدیدکننده وب‌سایت خود را وادار کنید تا آدرس اینترنتی دیگری را در وب‌سایت شما مشاهده کند. بله به نظر ساده می‌آید زیرا فقط به یک عمل واحد نیاز دارد.

قسمت دشوار در این اقدام واحد این است که چگونه می‌توانید اکثریت بازدیدکنندگان خود را وادار به مشاهده یک صفحه اضافی در وب‌سایت خود کنید.

اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که ترافیک وب‌سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه محتوایی در وب‌سایت شما بیشترین بازدید را دارد. به قانون 80/20 فکر کنید که 80٪ ترافیک شما از 20٪ محتوای شما ناشی می‌شود.

امیدوارم شما برخی از نرم‌افزارهای تجزیه و تحلیل ترافیک را به وب‌سایت خود متصل کرده باشید مانند گوگل آنالیتیکس که می‌توانید آنها را بررسی کرده و URL‌هایی را که بیشترین تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت را وارد کرده‌اند مشاهده کنید. اینها صفحات لندینگ شما یا اولین نشانی اینترنتی هستند که بازدیدکنندگان در وب‌سایت شما مشاهده می‌کنند.

هنگامی که 20 درصد URL‌های صفحات خود را در اختیار دارید، مرحله بعدی در کاهش نرخ بازگشت شما این است که محتوای این URL ها را هدف قرار دهید و یک استراتژی در مورد چگونگی دسترسی آن بازدید‌کننده به آدرس اینترنتی دیگر داشته باشید.

اکنون این جایی است که لاستیک با جاده برخورد می‌کند…

جلب بازدیدکنندگان وب‌سایت از نشانی اینترنتی دیگر سایت شما، مخصوص نوع محتوا و بازدیدکنندگان وب‌سایت شما است. من قصد دارم چند ایده برای کاهش نرخ بازگشت به شما ارائه دهم که من شخصاً در گذشته برای بسیاری از وب‌سایت هایی که مالک آنها بودم یا مدیریت می‌کردم، انجام داده‌ام. 

  • صفحه‌بندی محتوا

این بدان معناست که شما می‌توانید محتوا را به دو URL تقسیم کنید. بازدیدکننده قسمتی از محتوا را می‌خواند و سپس یک لینک بیشتر برای خواندن یا نوعی از متن برای انتقال آنها به بقیه محتوا وجود دارد که یک URL جدید را بارگذاری می‌کند و بازدید صفحه دوم را انجام می‌دهد.

  • Call To Action

می‌توانید نوعی محتویات فراخوان برای اقدام ایجاد کنید که به‌وضوح در صفحه پست به‌خوبی نمایان می‌شود و بازدیدکنندگان را به یک آدرس اینترنتی دیگر در وب‌سایت شما می‌برد.

  • نوار اعلانات

اگر محتوای هیجان‌انگیز دیگری در وب‌سایت شما وجود دارد، می‌توانید یک نوار اعلانات ایجاد کنید که در بالای هر صفحه در وب‌سایت شما قرار دارد و حاوی پیوندی به یک آدرس اینترنتی دیگر است و بازدیدکننده را ترغیب می‌کند که به این سمت رفته و از آن بازدید کند. 

  • خروج از قصد

ممکن است قبلاً این موضوع را در یک وب‌سایت مشاهده کرده باشید وقتی از پنجره مرورگر ماوس را بیرون می‌کشید یا سعی می‌کنید در مرورگر برگردید، یک پنجره بازشو با نوعی پیام تماس با عمل ظاهر می‌شود. این می‌تواند راهی عالی برای ترغیب آنها باشد تا قبل از اینکه وب‌سایت را ترک کنند، از URL دیگری در وب‌سایت شما بازدید کنند.

  • چت زنده 

این مورد اغلب نادیده گرفته می‌شود اما داشتن یک ویجت چت زنده در یک وب‌سایت می‌تواند بازدیدکننده را درگیر گفتگو کند و در این مکالمه می‌توان به مواردی اشاره کرد که بازدیدکننده را به آدرس دیگری در وب‌سایت شما هدایت می‌کند.

  • پست‌های مرتبط 

اگر بازدیدکننده در محدوده وبلاگ شما قرار دارد و مقالات را می‌خواند، ایده خوبی است که برخی از پست‌های مرتبط را داشته باشید و نمایش آنها جذاب و برجسته باشد زیرا ممکن است بازدیدکننده را به دیدن یکی از آن پست‌های مرتبط‌‌ ترغیب کند. این یکی فوق‌العاده قوی نیست اما همچنان در کاهش نرخ بازگشت مفید است.

  • پیوند داخلی 

بسیار مهم است که مطمئن شوید از پیوندهای داخلی محتوای خود استفاده می‌کنید. این یک استراتژی قدرتمند برای کاهش نرخ بازگشت است، اما همچنین دارای موتورهای جستجو برای بهبود رتبه است. برخی از افزونه‌ها وجود دارد که به شما امکان می‌دهد پیش‌نمایش پیوند داخلی ماوس را روی URL ایجاد کنید.

این ویژگی در واقع در نسخه حرفه‌ای افزونه RankMath SEO تعبیه شده است. نکته جانبی در این مورد نیز این است که مطمئن شوید هرگونه لینک خارجی در پنجره‌های جدید باز می‌شود، زیرا اگر در همان پنجره باز شوند، در صورتی که بازدیدکننده روی یکی از پیوندهای خارجی شما در صفحه لندینگ کلیک کند، به یک برگشت تبدیل می‌شود.

  • صفحه سفارشی 404 

بنابراین بسیاری از وب‌سایت‌ها دارای صفحه پیش فرض 404 هستند که هیچ‌گونه اقدام یا راهنمایی برای کاربر برای بازدید از آدرس اینترنتی دیگر در همان سایت ارائه نمی‌دهد. بنابراین اگر بتوانید به آنچه اتفاق می‌افتد فکر کنید، بازدیدکننده آدرس اینترنتی را وارد می‌کند که دیگر وجود ندارد و صفحه 404 را می‌بیند و بلافاصله یا به مرورگر باز می‌گردد یا پنجره مرورگر را به طور کامل می‌بندد.

بسیاری از افزونه‌ها به صورت رایگان در دسترس هستند که به شما امکان می‌دهد یک صفحه 404 سفارشی طراحی کنید که دارای فراخوانی برای اقدام است و به کاربر اطلاع می‌دهد که بعد از رسیدن به نشانی اینترنتی موجود، چه کاری باید انجام دهد. یک برنامه خوب مدیریت 404، باعث ایجاد بازدید و هدایت کاربران به محتوای محبوب می‌شود.

  • سرعت!!!

یکی از بزرگترین دلایلی که یک بازدید برگشتی رخ می‌دهد این است که بارگذاری نشانی اینترنتی که آنها در وب‌سایت شما قرار دارند بسیار طول می کشد. این بسیار مهم است که همه URL های وب‌سایت شما به سرعت در دسکتاپ و تلفن‌همراه بارگذاری شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *