دسته‌ها
آموزش وردپرس مقالات آموزشی

راهکار ویژه بهبود سرعت سایت وردپرس

تنظیمات طلایی بسیار زیادی در افزونه‌های وردپرسی وجود دارد که باید به نحوه استفاده از آنها توجه کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. در این مقاله قصد داریم یک تنظیم ویژه را در افزونه راکت معرفی کنیم که به شما در بهبود سرعت سایت بسیار کمک می‌کند.

ممکن است متوجه شده باشید که هنگام فعال کردن گزینه Lazy Load در تنظیمات افزونه راکت، ممکن است برخی از مشکلات نمایش تصویر وجود داشته باشد. همچنین ممکن است برخی از موهای خود را کشیده باشید تا بفهمید چگونه این مشکلات مربوط به نمایش تصاویر را برطرف کنید زیرا موفق نشده‌اید.

خبر خوب این است که راه‌حل مشکلات نمایش تصویر شما به راحتی با دنبال کردن یک مرحله ساده در زیر حل می‌شود.

قبل از اینکه به راه‌حل بپردازیم، اجازه دهید کمی توضیح دهیم که در واقع چه چیزی باعث ایجاد مشکل شده است.

بارگذاری تنبل از قبل در هسته وردپرس نصب شده است و نیازی به اقدامات اضافی ندارد تا بارگذاری تنبل در وب‌سایت وردپرس شما اجرا شود.

در‌حال حاضر اسکریپت‌های بارگذاری تنبل که با افزونه راکت شما در دسترس هستند بسیار قوی‌تر و قدرتمندتر در مورد تصاویر بارگذاری تنبل هستند که واقعاً می‌توانند عملکرد سایت شما را بهبود ببخشند.

مشکل این است که اگر از گزینه بارگذاری تنبل از طریق افزونه راکت خود استفاده می‌کنید و هسته وردپرس خود را نیز در این حالت در حال اجرا دارید این می‌تواند مشکلات نمایش تصویر را در سراسر وب‌سایت شما ایجاد کند.

مشکلات مربوط به نمایش تصویر ممکن است مربوط به مرورگر باشد و اگر نحوه بارگیری وب‌سایت خود را در مرورگرهای مختلف آزمایش نمی‌کنید، ممکن است همه آنها را با هم از دست بدهید. به‌عبارت دیگر، ممکن است همه چیز در حال بارگیری و درست به نظر برسد، اما برخی مرورگرها می‌توانند تصاویر شما را آنطور که باید نمایش نمی‌دهند.

بنابراین برای اطمینان از بارگیری و نمایش تصاویر شما برای همه بازدیدکنندگان وب‌سایت در همه مرورگرها، باید ویژگی داخلی بارگذاری تنبل را در هسته وردپرس غیرفعال کنید.

اکنون بیایید به مراحل دقیق مورد نیاز برای انجام این کار برویم.


نحوه غیرفعال کردن Lazy Load در هسته وردپرس بدون افزونه

با افزودن یک تابع جدید به تم خود می‌توانید ویژگی بارگذاری تنبل را در وردپرس غیرفعال کنید. به داشبورد وردپرس خود وارد شوید و به نمایش->ویرایش قالب بروید. فایل functions.php را در نوار کناری سمت راست برای ویرایش انتخاب کنید. 

اسکریپت زیر را برای افزودن یک تابع جدید به تم خود اضافه کنید. اگر این اولین بار است که این کار را انجام می‌دهید (افزودن یک عملکرد جدید)، می‌توانید اسکریپت را در قسمت پایین فایل قرار دهید.

add_filter( 'wp_lazy_loading_enabled', '__return_false' );

در اینجا نمونه‌ای از قرار دادن اسکریپت است. برای به‌روز‌رسانی فایل، روی دکمه بروزرسانی فایل کلیک کنید.

نتیجه‌گیری – راهکار ویژه بهبود سرعت سایت وردپرس

استفاده صحیح از امکاناتی که برای شما ارائه شده است یکی از مهم‌ترین و اصولی ترین اقدامات برای بهبود وضعیت سایت است. پیشنهاد میکنیم از هر راهکار مناسبی که برای استفاده از افزونه‌ها مشاهده کردید تست کرده و از آنها استفاده کنید.

به ما بسپارید!

بهبود سرعت وردپرس

در دوینگو، ما سرعت سایت شما را در کمترین زمان ممکن افزایش می دهیم و نتایج بالای 90 را در جیتی متریکس می گیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *