دسته‌ها
مشکلات سایت مشکلات وردپرس

آموزش رفع خطای حالت در دست تعمیر وردپرس

با خطای “جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده برای مدت کوتاهی در دسترس نیست. یک دقیقه دیگر مراجعه کنید” و به انگلیسی با متن “Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute” مواجه شده اید و مطمئن نیستید چه کار کنید؟ نیازی به وحشت نیست. شما به مقاله درستی آمده‌اید و ما به راحتی شما را در ساده‌ترین فرایند راهنمایی می‌کنیم تا این واقعیت را که وردپرس در حالت تعمیر و نگهداری است و باعث می‌شود وب‌سایت شما به درستی نمایش داده نشود، برطرف کنیم. وقتی در شرایطی هستید که وب‌سایت شما بارگیری نمی‌شود و محتوا قابل مشاهده نیست هرگز وقت را تلف نکنید.

خطایی که معمولا کاربران با آن مواجه می‌شوند به این شکل نمایش داده می‌شود

😭 = عکس‌العمل اکثر کاربران در این شرایط.

😁 = عکس‌العمل شما در انتهای این مقاله.


دلیل بروز خطای در دست تعمیر وردپرس

هنگامی که هر یک از نرم‌افزا‌رهای سایت وردپرس خود را به‌روز می‌کنید، یک فرآیند داخلی وجود دارد. برای اینکه اجازه دهید این به روزرسانی ها بدون هیچ مشکلی کامل شوند، وب‌سایت، خود را در حالت تعمیر و نگهداری خودکار قرار می‌دهد. دلیل این امر این است که بازدیدکنندگان هنگام اجرای به روزرسانی ها هیچ‌گونه خطایی را مشاهده نکنند و کاربرانی که به ناحیه مدیریت دسترسی دارند هنگام اجرای به روزرسانی‌ها نیز تغییری ایجاد نکنند تا بروزرسانی بدرستی انجام شود.

هنگامی‌که وردپرس به‌روز می‌شود، به‌طور خودکار یک فایل با عنوان maintaince. را نصب می‌کند. پس از ارتقاء، ممکن است در برخی شرایط خطایی این چنینی مشاهده کنید:

 ” Briefly unavailable for scheduled maintenance. Please check back in a minute. ”

 معنی جمله‌ی بالایی این است که فایل maintenance. پس از تکمیل به‌روزرسانی‌ها به درستی حذف نشده است.


بنابراین اکنون که کمی بیشتر در مورد وردپرس در حالت تعمیر و نگهداری مطلع هستید، اجازه دهید مراحل لازم را برای حل این مشکل و راه اندازی مجدد وب‌سایت خود و اجرای صحیح آن طی کنیم.

مراحل رفع خطای حالت در دست تعمیر وردپرس

اگر در حال حاضر وردپرس را در حالت تعمیر و نگهداری دارید به این معنی است که نمی‌توانید به وب‌سایت خود هم در قسمت نمایش و فرانت‌اند و هم در قسمت ادمین و مدیریت دسترسی داشته باشید. دلیل این امر، فایل نگهداری است که ایجاد شده است و پس از تکمیل فرآیند به روز‌رسانی به درستی حذف نشده است. اولین قدم این است که به مکان این فایل در ساختار فایل سرور خود بروید.

خبر خوب با این مرحله این است که این پرونده بدون توجه به و‌ب‌سایت و نوع آن همواره در یک مکان است. فایل maintenance. که در جریان به‌روزرسانی شما ایجاد شده است‌، در فهرست اصلی نصب وردپرس شما قرار دارد.

این منطقه‌ای از فضای هاست‌وب شما است که فایل‌های وب‌سایت وردپرس شما در آن نصب شده است. در زیر تصویری وجود دارد که یک مثال ساده از محل قرارگیری این فایل نگهداری در نصب وردپرس را نشان می دهد.

محل قرارگیری فایل تعمیر وردپرس

بنابراین اکنون‌که از مکان دقیق فایل maintenance آگاهی کامل دارید، زمان حذف آن رسیده است. حذف این فایل از نصب وردپرس شما بلافاصله سایت وردپرس شما را از حالت تعمیر و نگهداری خارج می‌کند و آنطور که باید بارگذاری می‌شود.

در حال حاضر دو روش مختلف وجود دارد که می‌توانید برای حذف این فایل نگهداری از سرور خود از این دو روش استفاده کنید. شما می‌توانید این کار را با استفاده از فایل‌منیجر پنل کنترل هاست‌وب یا با استفاده از دسترسی FTP انجام دهید. بگذارید کمی وقت بگذاریم و هر یک را در زیر توضیح دهیم.


راه‌های حذف فایل در دست تعمیر از هاست

  • استفاده از فایل‌منیجر کنترل پنل هاست:

اکثر حساب های هاست یک رابط در کنترل پنل میزبانی وب خود یا حساب میزبانی ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد به ساختار فایل نصب وردپرس خود دسترسی پیدا کنید. اگر این نوع رابط در داخل حساب هاست خود دارید می‌توانید به محل فایل maintenance بروید و آن را به سادگی حذف کنید.

🎉 پس از حذف، وضعیت خوبی دارید و تمام مشکلات رفع شده و سایت شما دوباره آماده خدمت به جهانیان است.

  • استفاده از دسترسی FTP:

روش قبلی و استفاده از فایل‌منیجر کنترل پنل هاست‌وب ساده‌ترین و سریعترین راه برای حذف این فایل نگهداری است، اما اگر در داخل حساب هاست خود فایل‌منیجر ندارید، راه ممکن بعدی برای این کار استفاده از دسترسی FTP است. 

پس از وصل کردن با استفاده از FTP میتوانید فایل تعمیر را حذف کنید و تبریک میگم، شما خودتان بدون نیاز به کمک توانستید این خطا را برطرف کنید.

نتیجه گیری – آموزش رفع خطای حالت در دست تعمیر وردپرس

مسئله‌ی وردپرس در حالت تعمیر و نگهداری یک اتفاق بسیار رایج برای کاربران وردپرس است. خبر خوب این است که وقتی این اتفاق می‌افتد، با یک تصحیح بسیار ساده می توانید برای راه‌اندازی مجدد وب‌سایت خود، اقدام کنید. امیدواریم این پست برای حل مشکل شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *