دسته‌ها
آموزش وردپرس مقالات آموزشی

سه تغییر در php نسخه هشت که در سایت وردپرسی شما تاثیرگذار خواهد بود

PHP 8 برای وردپرس یک خبر هیجان‌انگیز است! به عنوان یک توسعه‌دهنده و مدیر وب، وظیفه شما این است که آخرین روندهای توسعه وب را دنبال کنید تا مطمئن شوید از آخرین استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها برای ایجاد یک وب‌سایت مطمئن و سریع استفاده می‌کنید. اگر اخبار را دنبال می‌کنید، می‌دانید که آخرین نسخه PHP، نوامبر گذشته منتشر شد. در این مرحله، اگر هنوز وب‌سایت وردپرس خود را به PHP 8 ارتقا نداده‌اید، ممکن است با خود فکر کنید که آیا باید این کار را انجام دهید یا نه؟

شما می‌خواهید از آخرین آپدیت‌ها، ویژگی‌ها و عملکردهای جدیدترین نسخه PHP حداکثر استفاده را ببرید، اما دانش و یادگیری بیشتری لازم است. در این مقاله، تغییرات قابل توجهی را که PHP 8 ارائه کرده است با شما به اشتراک می‌گذاریم تا در قضاوت درباره به‌روزرسانی وب‌سایت خود به شما کمک کند:

عملکرد پیشرفته

یکی از بهترین تغییراتی که PHP 8 به کاربران خود ارائه داده، افزایش عملکرد به لطف کامپایلر JIT آن است. مخفف عبارت Just-in-Time. کامپایلر JIT کد منبع نوشته شده با PHP را می‌گیرد و به چیزی تبدیل می‌کند که رایانه می‌تواند به راحتی بخواند. با این حال، تفاوت بین JIT و کامپایلر قدیمی آن، این واقعیت است که کامپایلر JIT فقط در صورت نیاز این فرایند را انجام می‌دهد. این به وب‌سایت اجازه می‌دهد تا بسیار کارآمدتر و مؤثر‌ترعمل کند.

توجه داشته باشید که اگر از وب‌سایت وردپرس استفاده می‌کنید، افزایش سرعت ممکن است خیلی مهم نباشد. این به این دلیل است که وردپرس بسیار بیشتر از PHP برای اجرا استفاده می‌کند. با این حال، این پیشرفتی است که هر کسی از آن استقبال می‌کند.

معرفی Weak‌Map

Weak‌Map، معرفی شده توسط PHP 8، پشتیبانی از درخواستهای ضعیف موجود در PHP 7.4 را گسترش می‌دهد و بسیار مفیدتر است. با WeakMaps، می‌توانید آبجکت‌ها را از مقادیر دلخواه ایجاد کنید بدون اینکه نگران باشید که چیزهایی که به عنوان کلید مورد استفاده قرار می‌گیرند، به عنوان زباله جمع‌آوری نمی‌شوند. به عبارت دیگر، هر آبجکتی که به عنوان کلید استفاده می‌شود همچنان از نقشه حذف می‌شود.

اگر قبلاً با درخواستهای ضعیف کار کرده‌اید، می‌دانید که استفاده از این ویژگی چقدر چالش برانگیز یا تقریبا غیر‌ممکن بود. به این ترتیب، PHP 8 قصد دارد روی این ایده برای مفیدتر شدن آن دوباره کار کند.

فانکشنهای جدید PHP

PHP 8 مجموعه‌ای از توابع جدید را معرفی می‌کند که جستجو را بسیار ساده‌تر می‌کند. به عنوان مثال، “‌str_contains” یک عملکرد جدید است که به جستجوی سریعتر کمک میکند و میتواند سرعت سایت شما را افزایش دهد. مثال دیگر “get_debug_type” است، عملکردی که نوع خاصی از متغیر را برمی‌گرداند. این شبیه به “get_type” است، اما به شما امکان می‌دهد نام کلاس ها را نیز تعمیر کنید.

بسیاری از توابع دیگر توسط PHP 8 معرفی شده‌اند. با این حال، این بدان معناست که شما به توابع جدیدی دسترسی دارید که همگی استفاده از آنها را آسان‌تر کرده و خود توابع مفیدتر هستند.

نتیجه‌گیری

همواره نسخه‌های جدید سورپرایزهای جدیدی را به همراه خود می‌آورند که باعث بهبود وضعیت سایت شما می‌شود. پیشنهاد میکنیم برای بهبود سرعت بارگذاری و وضعیت سایتتان همواره از نسخه های جدید php روی سایت خود استفاده کنید تا بهترین شرایط را داشته باشید.

اگر هنوز از بروزرسانی و ایجاد این تغییر و بهبود در سایتتان مطمئن نیستید، می‌توانید از مشاوره رایگان ما کمک بگیرید و یا از سرویس حرفه‌ای و قابل اعتماد تغییر نسخه php ما بهره ببرید.

به ما بسپارید!

تغییر نسخه PHP وردپرس

بروزرسانی سایتتان را با خیال راحت به ما بسپارید و با اطمینان از پایداری وضعیت سایت خود به بهبود روزافزون آن کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *