دسته‌ها
مشکلات سایت مقالات آموزشی

نحوه تشخیص صفحات اسپم وردپرس و حذف آنها

صفحات اسپم دیجیتالی هستند که با هدف بالا بردن نتایج موتورهای جستجو در حال تکثیر هستند. این ارتباطات دیجیتالی فله‌ای ناخواسته است که معمولاً ماهیت تبلیغاتی و تجاری دارند. معمولاً ممکن است در اینترنت با انواع مختلف هرزنامه مانند هرزنامه ایمیل، هرزنامه سئو، هرزنامه محتوا، اسپم پیوند، هرزنامه شبکه اجتماعی و حتی اسپم پیام‌رسانی مواجه شوید.

با این حال، بسیاری از صاحبان سایت نمی‌دانند که صفحات سایت آنها آلوده به هرزنامه است و بعداً متوجه می‌شوند که نتایج جستجوی آنها عجیب و غیر مرتبط است. اگر صفحات هرزنامه برای مدت طولانی بدون توجه باقی بمانند، می‌توانند عملکرد وب‌سایت شما را تحت تأ‌ثیر قرار دهند. بنابراین ضروری است که بدانید چگونه چنین تهدیدهایی را شناسایی کنید.

صفحات اضافی و وجود افزونه‌های اضافی میتواند باعث وجود و اضافه شدن هشدارهای امنیتی شود که برای پایداری و بهبود فروش یک سایت بسیار مضر باشد، ما در دوینگو با بخش مشاوره رایگان و سرویس‌های مقرون به صرفه میتوانیم باعث بهبود این شرایط بصورت بسیار عملگرا و دقیق شویم.

این سرویس به شما در بهبود وضعیت کلی سایتتان اعم از وضع سرعت تا امنیت و بهینه سازی اضافات کمک میکند.

در این مقاله، ما به شما کمک می‌کنیم صفحات هرزنامه را در سایت وردپرس خود تشخیص دهید تا بتوانید آنها را حذف کرده و بهینه‌سازی سرعت سایت خود را بهبود ببخشید:

فایلهای موجود در سرور وب و پایگاه داده خود را مرور کنید.

شما می‌توانید با بررسی و تجزیه و تحلیل گسترده فایل‌های در دسترس عموم و پایگاه داده خود تعیین کنید که آیا سایت وردپرس شما به صفحات هرزنامه آلوده شده است یا خیر. بیشتر اوقات، مهاجمان به مکانهای جستجوی بسیار رقابتی مانند فروش دارو، سایتهای مقاله‌نویسی، بارگیری موسیقی، بارگیری فیلم، کازینو یا قمار آنلاین، مکملها یا محصولات کاهش وزن و موارد دیگر دسترسی پیدا می‌کنند. اگرچه هرزنامه ها از روش‌های متفاوتی استفاده می کنند، اما رایج‌ترین آنها معمولاً یک آدرس ایمیل طولانی و عمدتا متشکل از حروف و اعداد تصادفی است.

صفحات هرزنامه در پایگاه داده شما معمولاً به راحتی حذف می‌شوند، زیرا می‌توانید تعیین کنید که کدام یک از آنها صفحاتی هستند که اضافه کرده‌اید. یک حساب اداری آسیب‌دیده معمولاً آن را به عنوان صفحات یا پست‌ها در پایگاه داده سیستم مدیریت محتوا اضافه می‌کند. سپس در صورت ورود یک حساب نا‌آشنا به پایگاه داده شما، سیستم به شما اطلاع می‌دهد. در این صورت، محتوای صفحات هرزنامه را حذف کرده و امنیت را به سیستم حساب خود اضافه می‌کنید.


به دنبال فهرستهای ناآشنا باشید.

این مرحله نیاز به تحقیقات عمیق و صبر دارد، زیرا برای دسترسی به تمام مناطق سیستم مدیریت محتوای خود، از جمله فهرستهای خارجی، نیاز دارید. دایرکتوری‌های ناآشنا اغلب در یک فایل مخفی در زیر پوشه‌های یک دایرکتوری مدیریتی یافت می‌شوند. اگر فایلهای نامربوطی را مشاهده می‌کنید که شامل نامهای مزخرف هستند و ظاهراً گیج‌کننده هستند، توصیه می‌شود آنها را فوراً حذف کنید.

سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید.

پس از حذف دقیق صفحات هرزنامه در سایت خود، باید آنها را از صفحه نتایج موتورهای جستجو نیز حذف کنید، زیرا اگر حذف نشو‌ند، ممکن است روزها، هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد. می‌توانید این کار را با افزودن سایت خود به کنسول جستجوی گوگل انجام دهید تا فهرست‌بندی شود. اولین قدم این است که یک sitemap به سایت خود اضافه کنید، و سپس باید sitemap را از طریق کنسول جستجو ارسال کرده و fetch را در صفحات هرزنامه انجام دهید تا از پاک‌شدن آنها اطمینان حاصل کنید.

فراتر از صفحه هرزنامه تحقیق کنید.

صفحات هرزنامه‌ای که در وب‌سایت شما وجود داشت ممکن است تکرار شود، یا بدتر این که نشان دهد که سایت شما در برابر بدافزارها یا نقض‌های امنیتی آسیب‌پذیر است. این موارد معمولاً از طریق درهای پشتی، یا حسابهای مدیریتی، FTP یا سایر حسابها به خطر می‌افتد. در این مورد، مهم است که نحوه بررسی مهاجم صفحات هرزنامه را بررسی کنید تا بتوانید در آینده از موارد دیگر یا تهدیدها به طور یکسان جلوگیری کنید.

نتیجه گیری – نحوه تشخیص صفحات اسپم وردپرس و حذف آنها

آگاهی از صفحات هرزنامه در نهایت به وب‌سایت وردپرس شما کمک می‌کند تا فهرست بلوک‌ها و نتایج نامربوط را به دست نیاورد. حذف آنها همچنین سرعت وب‌سایت شما را بهینه می‌کند و منجر به بهبود عملکرد سایت و افزایش بازدیدها می شود.

صفحات اضافی و وجود افزونه‌های اضافی میتواند باعث وجود و اضافه شدن هشدارهای امنیتی شود که برای پایداری و بهبود فروش یک سایت بسیار مضر باشد، ما در دوینگو با بخش مشاوره رایگان و سرویس‌های مقرون به صرفه میتوانیم باعث بهبود این شرایط بصورت بسیار عملگرا و دقیق شویم.

این سرویس به شما در بهبود وضعیت کلی سایتتان اعم از وضع سرعت تا امنیت و بهینه سازی اضافات کمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *