دسته‌ها
مشکلات سایت مقالات آموزشی

چهار اشتباه رایج سئو در پشتیبان‌گیری سایت

منظور از اشتباهات سئو در نسخه پشتیبان چیست؟

بسیاری از مشاغل از اینترنت برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود استفاده می‌کنند. یکی از راه‌های بسیاری که آنها این کار را انجام می‌دهند، بهینه‌سازی موتورهای جستجو است.

سئو عبارت است از استفاده از کلمات کلیدی مرتبط برای رتبه بالا در صفحات نتایج موتورهای جستجو یا SERP. هرچه رتبه بالاتر باشد، دید بهتری دارد و برای صاحب مشاغل ترافیک وب‌سایت ایجاد می‌کند. این یک استراتژی بسیار مناسب است زیرا بسیاری از مردم زمان زیادی را در اینترنت صر‌ف می‌کنند و در صورت نیاز می‌توانند از هر چیزی که در صفحه اول SERP ظاهر می‌شود، استفاده کنند.

اما سئو یک فرآیند ساده نیست. این احتمال وجود دارد که مشاغلی که از سئو استفاده می‌کنند، با وجود استفاده از آن برای مدتی طولانی، همچنان دچار اشتباه شوند. یکی از رایج‌ترین اشتباهات سئو که اغلب مرتکب می‌شوند، گرفتن نسخه پشتیبان از وب‌سایت‌ها است. اگر شما مسئول وظایف سئو هستید یا خودتان صاحب سایت هستید، اجتناب از این اشتباهات ضروری است.

این اشتباهات بکاپ‌گیری چیست؟ چگونه می‌توانند بر تجارت شما تأ‌ثیر بگذارند؟ در این مقاله، ما موضوع را روشن خواهیم کرد.


عدم انجام بکاپ‌های ماهانه

همانطور که از نامش پیداست، بکاپ ماهانه یکبار انجام می‌شوند. همچنین توصیه نمی‌شود که یک نسخه پشتیبان تهیه کنید زیرا راه‌اندازی مجدد وب‌سایت شما در صورت خرابی کار را برای شما سخت‌تر می‌کند. به اکثر وب‌سایت ها توصیه می‌شود حداقل یک‌بار در ماه پشتیبان کامل تهیه کنند، اما بستگی کامل به وب‌سایت دارد.

در مورد زمانی که باید از وب‌سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، باز هم متفاوت است. وب‌سایتی که به طور مداوم بازسازی می‌شود، باید حداقل هر 6 تا 12 ساعت پشتیبان‌گیری شود. برای وب‌سایت‌های فعال که به مشارکت متکی هستند، مانند وبلاگ‌ها، پشتیبان‌گیری روزانه مناسب است. در مورد وب‌سایت‌های نمونه کار آنلاین، می‌توانید به‌ندرت آنها را انتخاب کنید، اما توصیه می‌شود که ماهی یکبار از آنها نسخه پشتیبان بگیرید.

عدم ایجاد بکاپ‌های جزئی

همانطور که از نامش پیداست، پشتیبان گیری جزئی نسخه پشتیبان ناقص است. در حالی که پشتیبان‌گیری تنها می‌تواند کارها را برای شما سخت کند، پشتیبان گیری جزئی کار را، حتی بیشتر پیچیده می‌کند. پشتیبان‌گیری جزئی زمانی انجام می‌شود که فقط از پایگاه داده وردپرس پشتیبان تهیه کرده و پوشه wp_content‌ ‌را نادیده بگیرید یا برعکس.

وقتی صحبت از پشتیبان‌گیری جزئی می‌شود، به نظر می‌رسد که اندازه آنها کوچکتر است و باعث می‌شود پشتیبان‌گیری‌ها مدیریت بیشتری داشته باشند. اشکال این است که پشتیبان‌گیری جزئی نمی‌تواند وب‌سایت آسیب دیده را به تنهایی بازیابی کند. با این حال، شما به داده‌های باقیمانده، که فقط در پشتیبان‌گیری کامل وجود دارد، از جمله پایگاه داده وردپرس و پوشه wp_content‌ نیاز دارید.

برای تهیه بکاپ، از هاست وب مشترک استفاده کنید

 هاست وب پشتیبان وب‌سایت ایجاد می‌کند، اما پشتیبان‌گیری ساخته‌شده به هاست وب مورد استفاده شما بستگی دارد. یک مثال می‌تواند این باشد که یک شرکت هاست مشترک، یک گزینه پشتیبان‌گیری اضافی 30 روزه به شما ارائه دهد. اشکال، این است که ممکن است موارد مهم دیگری مانند پایگاه‌های داده در حساب شما را شامل نشود.

در‌نتیجه، تنها یک نسخه پشتیبان از نسخه باقی می‌ماند. بدون پایگاه داده وردپرس، این به هیچ وجه خوب نیست، که هزینه زیادی را در ترافیک وب‌سایت شما متحمل می‌شود.

اگر قصد تغییر یا انتخاب هاستینگ جدیدی دارید، آموزش چه هاستی را انتخاب کنم می‌تواند در این انتخاب به شما کمک کند.

اصلا بکاپ گیری نکردن

این تقریباً مسلم است. بدون پشتیبان‌گیری از وب‌سایت، در صورت خرابی هیچ چیزی برای شما باقی نمی‌ماند و شما را مجبور می‌کند همه چیز را از ابتدا بازسازی کنید.

در حالی که ممکن است کار زیادی به نظر برسد، تهیه نسخه پشتیبان از وب‌سایت همیشه ارزش آن را دارد. اگر بیش از حد مشغول هستید و نمی‌توانید آن را به طور مستقل اداره کنید، همیشه می‌توانید از خدمات افزونه پشتیبان برای انجام کار برای خود استفاده کنید.

نتیجه گیری – چهار اشتباه رایج سئو در پشتیبان‌گیری سایت

در عصر دیجیتال، پشتیبان‌گیری یک اقدام ضروری است تا از هیچ چیز رها نشوید. همچنین در مورد وب‌سایت‌ها نیز صدق می‌کند. در حالی که به نظر می‌رسد کار زیادی است، اما در صورت خرابی وب‌سایت شما در دراز مدت به شما کمک می‌کند.

اگر نیاز به کمک در گرفتن نسخه پشتیبان یا کمک در بهبود وضعیت سایتتان دارید، ما می‌‎‌توانیم به شما کمک کنیم، مشاوره رایگان و سرویس‌های مقرون به صرفه ما میتوانند راهکاری باشند که دنبال آن بودید.

در دوینگو بصورت امن و پایدار از سایتت نسخه پشتیبان دائمی داشته باش و نگران از دست دادن محتوا نباش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *