دسته‌ها
سرعت سایت مقالات آموزشی

تاثیر سرعت سایت در سئو

سرعت سایت از چندین راه و دلیل میتواند در سئو و ورودی سایت شما تاثیر بگذارد. در این مقاله قصد داریم ابتدا دلایل این مشکلات و سپس راه‌حل هایی برای رفع این مشکلات ارائه دهیم.


آیا این درست است که سرعت وب‌سایت بر سئو شما تأثیر می‌گذارد؟

عوامل زیادی می‌توانند بر سئو سایت شما تأ‌ثیر بگذارند، مانند کلمات کلیدی که استفاده می‌کنید. با استفاده از کلمات کلیدی مناسب، رتبه بالاتری در موتورهای جستجو دارید و حضور آنلاین خود را افزایش می‌دهید. با این حال، بسیاری از افراد از تأثیر سرعت وب‌سایت در جهت تلاش‌های سئو خود غافل می‌شوند.

کاربران به طور کلی وب‌سایت‌های کند را دوست ندارند. به‌عنوان یک قاعده کلی، وب‌سایت‌ها باید در دو ثانیه یا کمتر بارگیری شوند. اگر وب‌سایت شما بیشتر از این طول بکشد، کاربران آن را ترک می‌کنند و نرخ بازگشت به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. هرچه سرعت وب‌سایت شما بیشتر باشد، تجربه کاربری بهتری را ارائه می‌دهید.


برای درک بهتر وب‌سایت و سئو، این راهنما را برای کمک به شما ایجاد کرده‌ایم:

تاثیر سرعت بارگذاری وب‌سایت در سئو

بله، زمان بارگذاری بر تلاش‌های سئو شما تأثیر می‌گذارد. گوگل به وضوح اعلام کرده است که سرعت عامل تعیین کننده‌ای برای رتبه‌بندی وب‌سایت است. چندین مطالعه کامل در مورد نحوه تأ‌ثیر سرعت وب‌سایت بر‌ نتایج موتورهای جستجو انجام شده. این نتایج با استفاده از بیش از صدهزار از نتایج برتر برای جستجوهای تصادفی انجام داده شده است. این مطالعه نشان داد که گوگل از اندازه گیری TTFB یا (Time To First Byte) برای تأ‌ثیر بر نتایج استفاده می‌کند. TTFB مربوط به این است که سرور وب‌سایت شما چقدر طول می‌کشد تا به تلاش اتصال پاسخ اول را بازگرداند.

TTFB به معنی زمان مورد نیاز برای اولین پاسخ از سمت سایت

دو متغیر اصلی که بر TTFB سایت شما تأ‌ثیر می‌گذارد، سرعت اینترنت بازدیدکنندگان و عملکرد سرور شما است. توجه داشته باشید که سرعت اینترنت بازدیدکنندگان شما با مدت زمان اتصال آنها به سرور شما تعیین می‌شود. در همین حال، عملکرد سرور شما بر اساس روند اولیه درخواست تعیین می‌شود.

می‌توانید از آموزش چه هاستی برای وردپرس بهتر است برای انتخاب یک هاست مناسب استفاده کنید.


برای بهبود TTFB وب سایت خود چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

با سرعت پیشرفت و گسترش دنیای دیجیتال، بهینه‌سازی منظم هر قسمت از وب‌سایت شما بسیار مهم است. یکی از جنبه‌هایی که باید روی آن کار کنید بهبود TTFB وب‌سایت شما است تا در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشید. اگرچه گزینه‌ها محدود هستند، اما هنوز دو راه برای دستیابی به زمان بارگذاری سریعتر و بهبود عملکرد سرور وجود دارد.

ابتدا باید یک شرکت هاست را انتخاب کنید که عملکرد را در اولویت قرار دهد. همه خدمات هاست، همانطور که ممکن است بدانید، برابر نیستند. برخی از ارائه‌دهندگان عملکرد سرور را جدی‌تر می‌گیرند و این دقیقاً همان چیزی است که شما نیاز دارید. خودتان را به‌جای کاربر خود قرار دهید و بهترین هاست را انتخاب کنید.

شما همچنین باید وب‌سایت خود را با یک شبکه تحویل محتوا یا (CDN) یکپارچه بسازید. CDN‌ها مراکز داده جهانی هستند که می‌توانند نسخه‌های ذخیره شده وب‌سایت شما را ذخیره کنند. اگر کسی بخواهد به آن دسترسی پیدا کند، به نزدیکترین مرکز داده ارسال می‌شود، به این معنی که سرورهای شما می‌توانند بدون فشار زیاد کار کنند. CDN در نهایت سرعت زمان بارگذاری کلی شما را افزایش می‌دهد و تجربه کاربری بهتری را برای بازدیدکنندگان وب‌سایت شما ایجاد می‌کند.

نتیجه گیری – تاثیر سرعت سایت در سئو

وب‌سایت شما از لحاظ تئوری ممکن است چهار ثانیه برای بارگذاری طول بکشد و در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشد، و این احتمالاً به لطف مطالب باکیفیتی است که اکنون ارائه می‌دهید، یا TTFB شما در حال حاضر به اندازه کافی سریع است. مهم این است که به خاطر داشته باشید که همیشه باید بهترین کار را برای وب‌سایت خود انجام دهید. از هر‌ نظر، باید وب‌سایت خود را به طور کامل بهینه کنید. باید همواره تست‌های سرعت لازم را اجرا کنید و همواره سایت خود را در بهترین شرایط عملکرد نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *