دسته‌ها
آموزش وردپرس مقالات آموزشی

افزونه‌های برتر سئو برای افزایش ترافیک

رتبه بالاتر در موتورهای جستجو، هدف اصلی هر صاحب یک سایت وردپرسی است. اگر بتوانید الزامات سئو برای سایت خود را برآورده کنید، می‌توانید به این هدف برسید. شکی نیست که نوشتن محتوای بهینه‌سازی شده توسط سئو می‌تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد.

اما بسیار مهم است که بدانید آیا محتوای شما برای سئو مناسب است یا خیر. برای اطمینان شما نیاز به نصب افزونه وردپرس برای تجزیه و تحلیل و بهینه‌سازی محتوای خو دارید.

تعدادی افزونه وردپرس در پایگاه داده موجود است. انتخاب گزینه مناسب می‌تواند مشکل باشد، بنابراین من افزونه‌های برتر وردپرس را برای افزایش رتبه سایت شما لیست کرده‌ام. بیا شروع کنیم. 

عکس

افزونه‌های برتر وردپرس برای سئو

هنگامی‌که افزونه‌های سئو را در نوار جستجوی داشبورد وردپرس خود جستجو می‌کنید، تعدادی افزونه مختلف خواهید یافت. افزونه‌های مختلف برای اهداف مختلف کار می‌کنند، برخی از افزونه‌ها به بهینه‌سازی محتوای متن شما کمک می‌کنند، برخی از افزونه‌ها به بهینه‌سازی تصاویر کمک می‌کنند و غیره.

  • Yoast SEO

Yoast SEO یکی از بهترین و بالاترین رتبه افزونه‌های وردپرس است. عوامل متعددی وجود دارد که با یکدیگر برای بهبود رتبه سایت شما کار می‌کنند. این افزونه چنین بستری را برای برآوردن این عوامل فراهم می‌کند. این پلتفرم شامل بسیاری از ابزارها و ویژگی‌های پیشرفته است، برای آزمایش اینکه آیا تمام نیازهای سئو برآورده شده است یا خیر. برخی از ویژگی‌های کلیدی افزونه عبارتند از:

– پاراگراف محتوای شما را ساختار می‌بخشد.

– تراکم کلمه کلیدی را بررسی می‌کند.

– به ساختار جملات آسان برای خواندن کمک می‌کند.

– کیفیت توضیحات متا را بررسی می‌کند.

– پشتیبانی پیوند را ارائه می‌دهد.

– امکان اشتراک‌گذاری اجتماعی را فراهم می‌کند.

– لینک ثابت را پاک می‌کند.

جدا از این، SEO Yoast به ایجاد نقشه‌های سایت XML کمک می‌کند و به موتورهای جستجوی مختلف ارسال می‌شود. 

  • All in One SEO Pack

All in One SEO Pack یک افزونه وردپرس است که درست همانطور که از نامش پیداست کار می‌کند. اگر با وردپرس یا سئو کار خود را شروع می‌کنید، این یکی از بهترین افزونه‌ها برای افزایش تلاش‌های سئو شما است. رابط کاربری این افزونه بسیار آسان است. این مجموعه طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد که می‌تواند تمام نیازهای سئو شما را برطرف کند. ویژگی‌های مهم افزونه عبارتند از:

– رابط کاربر پسند یک صفحه‌ای.

– ادغام رسانه‌های اجتماعی.

– ایجاد نقشه سایت XML خودکار.

– عملکرد آسان.

All in One SEO Pack هم برای کاربران مبتدی و هم برای کاربران پیشرفته مناسب است. این نسخه پولی نیز دارد. 

  • Easy Table of Contents

این افزونه شامل تعدادی ویژگی پیشرفته است که به شما کمک می‌کند تا سایت خود را منظم نگه دارید. اگر تازه شروع به کار با وردپرس یا سئو کرده‌اید، Easy Table of Contents برای شما مناسب است.

این افزونه با تجزیه و تحلیل محتوای شما یک جدول برای همه پست‌ها، صفحات شما ایجاد می‌کند. به‌راحتی می‌توانید جدول محتوا را به انتخاب خود در مقاله خود قرار دهید. همچنین به شما امکان می‌دهد جدول محتوا را سفارشی کنید. می‌توانید پیکربندی جدول را تغییر داده و ظاهر جدول محتوا را کنترل کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های Easy Table of Contents این است که در صورت تمایل می‌توانید جدول محتوا را مخفی کنید. همچنین می‌توانید هرگونه ارتقا یا تغییر در جدول محتوا را به توسعه‌دهندگان پیشنهاد دهید. 

  • SEO Press

هر صاحب سایت وردپرسی باید در مورد Yoast SEO و All in One SEO Pack چیزی شنیده باشد. در‌حال‌حاضر، SEO Press دارای نسخه رایگان و پولی است. با این حال، نسخه رایگان افزونه می‌تواند اکثر نیازهای سئو شما را برآورده کند. استفاده از آن بسیار آسان، دارای پردازش سریعتر و افزونه قدرتمند است. این افزونه با تجزیه و تحلیل کل محتوای شما به مدیریت همه پست‌ها و صفحات شما کمک می‌کند.

این افزونه همچنین نقشه‌های سایت XML را برای نمایه‌سازی ایجاد می‌کند. بازدیدکنندگان سایت خود را پیگیری کرده و از امکانات اشتراک‌گذاری اجتماعی یکپارچه برخوردار باشید. همچنین بستر تجزیه و تحلیل محتوا را فراهم می‌کند و به نوشتن محتوای بهینه‌شده توسط SEO کمک می‌کند. با این حال، اگر نسخه premium را انتخاب کنید، بسیاری از آنها ارائه می شوند.

– یکپارچه با ووکامرس

– یکپارچه‌سازی نقشه سایت HTML

– Google Analytics در پایگاه داده وردپرس فعال است.

– نقشه سایت XML ویدئو

این یکی از بهترین جایگزین‌ها برای Yoast SEO است. علاوه‌بر ویژگ‌های اساسی، بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته وجود دارند که می‌توانند به افزایش ترافیک سایت شما کمک کنند. 

  • WP Rocket

WP Rocket یک افزونه وردپرس است که برای اهداف ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. اما ممکن است تعجب کنید که چگونه می‌تواند در سفر سئو شما کمک کند؟ بگذارید به شما بگویم که چگونه در رتبه‌بندی صفحه شما در موتورهای جستجو کمک می‌کند؟ اگر صفحه شما ذخیره شده است، موتورهای جستجو توصیه می‌کنند که مرتبط باشند. وقتی recommendation صفحه شما افزایش می‌یابد، رتبه سایت شما نیز افزایش می‌یابد. افزونه WP Rocket محتوای شما را با یک کلیک ذخیره می‌کند، که این بسیار کاربر پسند است. این افزونه سرعت بارگذاری صفحه را افزایش می‌دهد و بارگذاری بهتر صفحه به رتبه‌بندی خوب کمک می‌کند. 

  • Smush Image Compressor

سرعت صفحه یکی از مهمترین عوامل در بهینه‌سازی وب‌سایت و تصاویر شما است. داشتن تعداد بیشتری تصویر در صفحات وب باعث می‌شود سرعت بارگذاری صفحه کندتر شود. برای جلوگیری از این اتفاق، باید فشرده‌سازی تمام تصاویر روی صفحات وب را با دقت بیشتری انجام دهید.

با این‌حال، اگر وب‌سایت شما دارای تصاویر بیشتری نسبت به خود محتوا دارد، در این صورت با سختی فشرده‌سازی هر تصویر به صورت جداگانه روبرو خواهید شد. اما اگر بگویم می‌توانید این کار را فقط با نصب یک افزونه انجام دهید، چطور؟ درست است، من در مورد افزونه وردپرس Smush Image Compressor صحبت می‌کنم.

افزونه Smush Image Compressor ویژگی فشرده‌سازی اندازه تصاویر را تنها با یک کلیک در اختیار شما قرار می‌دهد، علاوه‌بر این، هیچ تغییر عمده‌ای در تصاویر جدا از اندازه آنها وجود ندارد. همچنین به شما اجازه می‌دهد تا اندازه تصاویر را مطابق نیاز خود تغییر دهید. کمپرسور Smush Image مطمئناً سریعترین راه برای افزایش سرعت صفحه است.

  • W3 Total Cache

 بسیار مهم است که سرعت بارگذاری وب‌سایت خود را به حداقل ممکن برسانید. علاوه‌بر این، احتمالا به این نکته نیز توجه کرده‌اید که عملکرد وب سایت تاثیری روی toll ندارد. مهم نیست که وب‌سایت شما چقدر خوب است یا محتوای خوبی برای مخاطبان خود دارید، اگر مخاطبان شما نتوانند در بازه زمانی مشخص به وب‌سایت شما دسترسی پیدا کنند، همه چیز بیهوده خواهد بود.

داشتن سرعت بارگذاری بین 3-5 ثانیه چیزی است که باید به آن برسید. به این ترتیب می‌توانید مخاطبان بیشتری را در وب‌سایت خود تضمین کنید. بیش از 5 ثانیه و مخاطبان شما در میانه بارگذاری شروع به ترک سایت شما می‌کنند.

حافظه نهان W3 Total به شما کمک می‌کند تا همه حافظه غیر‌ضروری را برای افزایش عملکرد وب‌سایت خود پاک کنید. حافظه نهان کل W3 نه‌تنها سرعت بارگذاری را کاهش می‌دهد بلکه عملکرد را نیز افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا نرخ تبدیل را به حداکثر برسانید. 

نتیجه

نوشتن محتوای عالی، کلیدی است که در موتورهای جستجو رتبه بالاتری دارد. با این‌حال، برای افزایش شانس رتبه‌بندی سایت در بین رقبا، محتوای شما نیاز به تقویت‌کننده دارد. در این پست، من پنج افزونه را برای افزایش تلاش سئو شما ذکر کرده‌ام. از آنها برای تجزیه و تحلیل محتوای خود استفاده کنید و در صورت لزوم آنها را تغییر دهید.

اطمینان حاصل کنید که از ویژگی‌های افزونه‌ها به طور مؤثر استفاده می‌شود، اما آنها را بیش از حد ارزیابی نکنید. افزونه‌ها به منظور بهینه‌سازی هستند، نه برای کیفیت محتوا. بنابراین، روی نوشتن محتوای با کیفیت خوب با استفاده از کلمات کلیدی به درستی تمرکز کنید و از افزونه‌ها برای بررسی الزامات سئو خود استفاده کنید.. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *