دسته‌ها
مشکلات سایت مشکلات وردپرس مقالات آموزشی

سه راهکار اصلی برای رفع خطای وردپرس

بسیاری از وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های وبلاگ‌نویسی در طول سالها آمده و رفته‌اند، اما یک سایت هنوز هم تا به امروز پابرجا است و آن‌هم وردپرس است. علی‌رغم تنش‌های رقابتی که دارد، اما هنوز هم یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ساخت سایت است. از هر وبلاگ‌نویس یا کارآفرین آنلاین بپرسید، همه آنها یک چیز را به شما خواهند گفت، وردپرس هنوز بی‌نظیر است! ویژگی‌های آن و رابط کاربری مناسب عوامل اصلی فروش آن هستند، و حتی اگر بسیاری سعی کرده‌اند آنها را تکرار کنند، هیچ کدام موفق نبودند.

با این اوصاف، این پلتفرم از همه نظر کامل نیست. همانند سایر وب‌سایت‌ها، وردپرس نیز سهم قابل توجهی از خطاها و اشکالات خود را دارد، به‌طوری که یک صفحه پشتیبانی 24 ساعته وردپرس برای حل این خطاها ایجاد شده است. اگر به‌طور تصادفی متوجه اشکالات موجود در حساب خود شده‌اید، ممکن است توصیه های زیر را امتحان کنید تا مشکل را از بین ببرید.


شما باید لاگ خطاها را بررسی کنید.

اگر error logs یا لاگ خطاهای را بررسی نکنید، هرگز علت مشکل را پیدا نخواهید کرد. این بخشی از حساب وردپرس شما است که در آن یک گزارش مختصر از اشتباهات ارائه می‌شود. می‌توانید از طریق بخش مدیریت هاست خود به این فایل دسترسی داشته باشید.

متداول‌ترین پیامی که معمولاً در هنگام خطا ظاهر می‌شود این است که

 “There Has Been a Critical Error on Your Website”. اگرچه ممکن است به نظر برسد که فقط به یک نوع خطا یا اشکال اشاره شده است، اما هنوز باید یک حساب تفصیلی از کدها را بررسی کنید تا ایده روشنی از آنچه بعد از آن تعمیر کنید داشته باشید. یک آموزش کاملتر برای رفع این خطا داریم که می‌توانید از آن استفاده کنید، آموزش کامل حل مشکل “یک خطای مهم در وب سایت شما رخ داده است” در وردپرس.


شما باید حساب وردپرس خود را اشکال‌زدایی کنید.

اگر بررسی گزارشات خطا کافی نیست، می‌توانید حساب وردپرس خود را نیز اشکال‌زدایی کنید. این نشان‌دهنده علت احتمالی خطایی است که در اولین نگاه شما در سوابق ذکر نشده است. با باز کردن فایل wp-config.php در فهرست public_html خود می‌توانید حالت اشکال‌زدایی وردپرس را فعال کنید. این فرایند را به عنوان بخش عیب یابی خود در نظر بگیرید.

از آنجا که شما نمی‌دانید مشکل از کجاست، این مورد ممکن است نشان دهد که منشا آن کجاست و چه‌چیزی ممکن است باعث آن شده باشد. هنگام حرکت در بخش اشکال‌زدایی مراقب باشید، زیرا یک کلیک اشتباه ممکن است اشکالات ناخواسته بیشتری ایجاد کند.


باید افزونه‌های خود را دو‌بار بررسی کنید.

افزونه‌ها لایه‌های اضافی کد یا نرم‌افزاری هستند که هدف آنها ارتقاء عملکرد و ویژگی‌های حساب وردپرس شماست. در حالی که به طور کلی با خود پلتفرم سازگار هستند، ممکن است زمانی برسد که به‌روزرسانی ها انجام نشود و نسخه آنها با حساب شما ناسازگار شود.

هر از چند، گاهی آنها را دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید نسخه‌ای که در حال حاضر دارید با ویژگی‌های فعلی همگام است.

نتیجه گیری – سه راهکار اصلی برای رفع خطای وردپرس

رفع خطاهای وردپرس شما نباید خیلی سخت باشد، تا زمانی‌که می‌دانید چگونه با آنها به طور سیستماتیک برخورد کنید. با یادگیری نحوه بررسی گزارشات خطا، اشکال‌زدایی حساب کاربری خود و به‌روز‌رسانی افزونه‌ها، می‌توانید یک وبلاگ‌نویسی روان بدون اشکالات آنلاین داشته باشید.

در دوینگو ما در کوتاهترین زمان سعی میکنیم خطاهای ناگهانی و ضروری کاربران را برطرف کنیم، به همین علت یک بخش مشاوره و بررسی مشکل رایگان و سرویس برطرف سازی خطای بسیار کم هزینه و فوری داریم که بصورت فوری مشکلات شما را برطرف کنند.

به ما بسپارید!

حل خطای وردپرس

پشتیبانی و رفع خطای فوری دوینگو هر مشکلی که در سایتتان تجربه خواهید کرد را در کوتاهترین زمان ممکن با هزینه بسیار کمی برطرف می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *