دسته‌ها
سرعت سایت سرعت وردپرس

افزایش سرعت سایت وردپرسی

تقریبا هر آنچه نیاز داریم امروزه در سطح اینترنت قابل یادگیری است. به همین دلیل اگر صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس که در حال حاضر بالای چهل درصد از کل اینترنت از این سیستم قدرت گرفته استفاده میکنید، بسیار اهمیت دارد که بدانید سایت شما با سرعت بالایی در حال عملکرد و اجرا می‌باشد.

وقتی بحث سرعت است، بحث مشتریانی است که پس از کلیک روی لینک شما از ورود منصرف شده اند. در این مقاله شما تمامی مراحل و راهکارهای موجود برای بهتر شدن سرعت را میتوانید مطالعه کنید.

فاکتورهای مختلفی میتواند باعث موفقیت و نتیجه گیری یک وبسایت شود، یکی از این موارد سرعت سایت است. فقط تصور کنید بارگذاری دیر یک وبسایت چطور میتواند باعث خراب شدن روز کاربرتان که زمان و هزینه زیادی برای جذب آن کشیده‌اید می‌شود.


اهمیت سرعت بالای وبسایت

کاربران اینترنت امروزه از هرچیزی که آنلاین است، انتظار بارگذاری سریع دارند. اگر سریع بارگذاری نشود، دنبال اولین گزینه برای خروج از سایت شما خواهند بود. در حقیقت کاربران یک وبسایت را برای همیشه ممکن است کنار بگذارند اگر بیشتر از سه ثانیه برای بارگذاری آن صبر کنند، زمان زیادی از دوران صبور بودن انسان ها گذشته است.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، اگر به سرعت سایتتان اهمیت ندهید، ممکن است باعث از دست رفتن ترافیک و پول شوید.

استفاده کاربران موبایلی هم یک فاکتور دیگر است که باید در نظر گرفته شود. با این تعداد بالای کاربران موبایل، باید شما سایتتان را برای حالت موبایل هم بهینه کرده باشید تا در موبایل ها هم سریعتر بارگذاری شود.


سرعت خوب سایت چیست؟

واقعا سرعت خوب سایت اصلا چیست؟ آیا سرعت ایده‌آلی برای یک سایت وجود دارد؟ شما برای چه سرعت بارگذاری باید هدف‌گذاری کنید؟

نگهداشتن سرعت بارگذاری وب سایت در محدوده سه ثانیه و کمتر ایده‌آل ترین و بهترین محدوده است. نگهداری سرعت بارگذاری سایت شما در محدوده پنج ثانیه و بیشتر خطر و ریسک بانس ریت (bounce rate) را به شدت افزایش می دهد. مطمئن باشید بانس ریت بالا، آخرین چیزی است که وب‌سایت شما نیاز دارد.


افزایش سرعت بارگذاری سایت

راهکارهای بسیار زیادی برای بهینه کردن سرعت وبسایت وجود دارد که میتوانید مشاهده کنید:

  • مرحله اول، تشخیص – افزایش سرعت سایت وردپرسی

قبل از انجام هر تغییری برای افزایش سرعت سایت وردپرسی نیاز است که بدانید “شما دقیقا کجا هستید”. به همین دلیل یک بررسی ابتدایی الزامی و حیاتی است.

پس از انجام مرحله تشخیص می‌توانید یک استراتژی کامل برای افزایش سرعت سایتتان برنامه ریزی کنید تا عملکرد سایتتان را پیشرفت دهید.

بهترین ابزارها برای بررسی و تشخیص ابزار اختصاصی گوگل google page speed که برای هر دو حالت موبایل و دسکتاپ به شما نتیجه ارائه می‌دهد. همچنین سرویس اختصاصی آمازون برای این نیاز که gtmetrix نام دارد. جیتی‌متریکس امکانات مدیریتی و تشخیصی زیادی را برای کاربران رایگان و پریمیوم خود ارائه می دهد.

توجه داشته باشید که آنالیز و تشخیص باید بصورت مکرر انجام شود. خصوصا اگر از قالبهای آماده و پلاگین هایی که بروزرسانی منتشر می‌کنند که تغییراتی در سایت شما ایجاد میکند.

  • مرحله دوم، حذف اضافات – افزایش سرعت سایت وردپرسی

بک اند و بخش کدنویسی شده سایت را بررسی کنید که اگر افزونه یا کدی اجرا می‌شود که نیاز نیست. این کدها ممکن است در اجرای سایتتان تاثیر بگذارند و بهتر است پاک شوند. همچنین توجه کنید که افزونه‌های اضافی از نطر امنیتی هم ممکن است مشکل‌زا شود و در عملکرد سایتتان هم تاثیرگذار باشد.

یکی از بهترین راه‌های بهینه‌سازی سرعت سایت پیدا کردن افزونه‌هایی است که در سایت تداخل ایجاد میکنند، میتوانید از آموزش کامل راهکارهای رفع تداخل افزونه ها در وردپرس استفاده کنید.


تصاویر خود را بهینه سازی کنید

تصاویری که در محتوای وردپرس خود استفاده میکنید مهم هستند چون باعث میشوند کاربران ارتباط با شما را ادامه دهند. البته اگر بسیار بزرگ هستند، ممکن است باعث خراب شدن سرعت سایت شما شوند. البته که شما تصاویر بسیار خوبی دارید اما باید مطمئن شوید که با سرعت سایتتان بهینه هستند.

راه‌های زیادی برای بهینه سازی تصاویر وجود دارد. فشرده کردن، اضافه کردن عنوان به تصویر، ساخت سایت‌مپ برای تصاویر و …


نظرات را در سایتتان محدود کنید

داشتن بخش نظرات شلوغ و فعال فاکتور بسیار مهم و تاثیرگذاری در وبسایت شما است اما نظرات زیاد میتواند در سرعت وب‌سایتتان تاثیرگذار باشد. کاری که برای این مورد میتوانید بکنید، تقسیم بخش نظرات به چندین صفحه برای کاهش زمان بارگذاری است.


انتخاب پوسته کم حجم

تعداد بسیار زیادی پوسته برای انتخاب از میان آنها وجود دارد، پس یک پوسته سبک و سریع انتخاب کنید. طراحی وب‌سایتتان بی‌معنی میشود اگر مجبور شوید مدت زیادی برای بارگذاری صبر کنید، درباره انتخابتان عاقلانه تصمیم بگیرید. به‌جای انتخاب یک قالب که امکانات فراوانی دارد، چرا یک قالب مینیمال و سبک استفاده نکنید؟


انتخاب یک سرور اختصاصی

اگر سایت شما ترافیک زیادی جذب میکند، وقت این است که انتقال به یک سرور اختصاصی را در نظر بگیرید. بله گرانتر است و هزینه بیشتری را متحمل می‌شوید، اما در شرایط حساس و مهم از این هزینه خوشحال خواهید بود. بازه زمانی بالا بودن سایت شما بسیار اساسی و مهم است و استفاده از یک سرور اشتراکی ممکن است مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند. بیشترین زمان بالا بودن را برای سایتتان تهیه کنید و بیشترین پتانسیل را از یک سرور دریافت کنید.


کاهش ریدایرکت ها

ریدایرکت کردن کاملا هم بی ارزش نیست، اما اگر غیرالزامی هستند، مانند ریدایرکتهای 301، ممکن است تاثیر زیادی در سرعت سایت شما داشته باشند. اگر تعداد زیادی از 301 را مشاهده میکند، برای افزایش سرعتتان بهتر است آنهارا کاهش دهید.


کاهش تغییرات در پست ها

آیا میدانستید که تعداد بالای تغییرات در نوشته ها و پست ها میتواند در سرعت سایت شما تاثیرگذار باشد؟ چون هر تغییری که ایجاد میکنید، باعث میشود که این تغییرات برای کاربران مجدد اجرا شود و این اجرای مجدد باعث کاهش سرعت شما شود.


نتیجه‌گیری

تمام مراحلی که گفته شد تقریبا تمام کاری است که باید انجام دهید تا یک وب‌سایت موفق و بهینه داشته باشید. کمی زمانبر و طولانی است اما سرعت نقش بسیار مهم و اساسی در موفقیت یک وبسایت ایفا میکند.

همچنین اگر نیاز به راه‌حل های بیشتری برای بهتر شدن و پیشرفت سایت خود دارید میتوانید از آموزش بالا بردن سرعت لود سایت با چهار تکنیک که برای هر نوع سایتی پاسخگو است استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *