دسته‌ها
سرعت سایت سرعت وردپرس

بالا بردن سرعت لود سایت با چهار تکنیک

با این چهار تکنیک بهینه سازی وردپرس در سایت خود گیر نکنید! وردپرس امروزه به عنوان یکی از ساده‌ترین و انعطاف پذیرترین سیستم های مدیریت محتوای بازار در نظر گرفته شده است.

این پلتفرم برای ایجاد وب‌سایت‌هایی با ظاهر زیبا و پیمایش آسان مناسب است. با این حال، مانند هر پروژه طراحی و توسعه وب دیگر، شما باید بهینه‌سازی زیادی را انجام دهید تا مطمئن شوید که سایت وردپرس شما در صورت تلاش کاربران برای دسترسی به آن، تا حد ممکن سریع کار می‌کند.

برای سرعت بخشیدن به وب‌سایت وردپرس، تلاش زیادی لازم است و مراقب باشید که در تله برخی راهکارها که درواقع می‌توانند باعث ایجاد تاخیر و بارگذاری نادرست و نمایش اشتباه شوند نیافتید. برای جلوگیری از این اتفاق، به اشتباهات زیر در بهینه‌سازی سرعت توجه کنید که باید در وردپرس از آنها اجتناب کنید.


4 اشتباه حیاتی در بهینه سازی سرعت وردپرس

  • نادیده گرفتن به روزرسانی افزونه

اگر می خواهید از هر گونه تهدید آنلاین محافظت کنید و مطمئن شوید که وب سایت شما همیشه برای بارگذاری سریعتر بهینه سازی شده است، به‌روزرسانی همه افزونه‌های شما ضروری است. هر افزونه ای که تصمیم می‌گیرید در وب‌سایت خود قرار دهید، توسعه‌دهندگان آنها باید آنها را به‌روزرسانی کنند. وردپرس خود پلتفرم خود را به طور منظم به‌روز می‌کند، به این معنی که توسعه‌دهندگان افزونه باید از تغییرات جدید مطلع شوند و مطمئن شوند که افزونه‌های آنها مشکلی در بارگذاری وب‌سایت شما ایجاد نمی‌کند.

  • عدم بهینه سازی تصاویر

گرافیک و تصاویر اجزای بسیار مهم هر وب‌سایت هستند. با این حال، هر محتوایی که در وب‌سایت خود قرار می‌دهید می‌تواند بر زمان بارگذاری سایت شما، تأثیر بگذارد. اگر از تصاویر با وضوح بالا استفاده می‌کنید، بارگیری کامل آنها در هر بار که کاربر سعی می‌کند به سایت شما دسترسی پیدا کند، زمان می‌برد.

برای جلوگیری از این اتفاق، باید تصاویر خود را بهینه کنید تا هنگام بارگیری وب‌سایت شما پهنای باند زیادی را اشغال نکنند. می‌توانید این کار را با کاهش حجم تصاویر، تغییر اندازه آنها بر اساس اندازه واقعی صفحات خود یا استفاده از اسکریپت‌های بارگذاری تاخیردار تصاویر انجام دهید.

  • غفلت از بهینه سازی اسکریپت ها

هنگام بهینه‌سازی سرعت وردپرس، چندین تکنیک برای اسکریپت‌ها وجود دارد. یکی از این تکنیک ها “minify” و ترکیب آنها است، که به سادگی به این معنی است که همه فضاها و نظرات را حذف کرده و سپس آنها را در یک فایل برای بارگیری قرار دهید. این ممکن است کار زیادی به نظر برسد، اما در واقع افزونه هایی وجود دارند که به شما یا توسعه دهنده شما کمک می کند کارها را راحت‌تر انجام دهند.

به عنوان مثال، یک افزونه می تواند به شما در بهینه سازی تصاویر با ذخیره آنها در فشرده سازی بالا و وضوح کمتر با بسته گرافیکی کمک کند.

  • عدم انتخاب بسته هاستینگ و سرور مناسب

البته، مهم نیست که چقدر از پشتیبانی فنی وردپرس در زمینه بهینه‌سازی کمک می‌خواهید، اما اگر ارائه‌دهنده میزبانی سرور شما نتواند تمام ترافیک وب‌سایت شما را کنترل کند، بارگذاری آن کندتر خواهد بود. اگر به نوعی سرور اشتراکی را برای وب‌سایت خود انتخاب کرده‌اید، وقتی صدها یا هزاران کاربر سعی می‌کنند به طور همزمان به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند، بارگذاری سایت بسیار دشوار و کند می‌شود.

این امر تمام تلاش های بهینه‌سازی شما را بی‌اثر می‌کند. اگر انتظار دارید ترافیک بیشتری در وب سایت خود دریافت کنید، شاید زمان آن رسیده است که سرور خود را به میزبانی اختصاصی ارتقا دهید.


نتیجه – بالا بردن سرعت لود سایت با چهار تکنیک

اطمینان از اینکه وب‌سایت شما بدون مشکل اجرا می‌شود یک فرایند بی‌پایان است که باید به طور مرتب بر آن نظارت داشته باشید. با اجتناب از این اشتباهات در بهینه‌سازی، می‌توانید مطمئن باشید که وب‌‎سایت شما به اندازه کافی سریع برای مشتریان شما بارگیری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *