دسته‌ها
مشکلات سایت مشکلات وردپرس

رفع مشکل بروزرسانی خودکار ناموفق وردپرس

آیا هنگام بروزرسانی سایت خود، پیغام خطای “WordPress updating failed” دریافت می‌کنید؟ خطا در هنگام به‌روز‌رسانی و انتشار در وردپرس می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. به همین دلیل ما این آموزش را جمع‌آوری کردیم که به شما نشان می‌دهد چگونه می‌توانید دلایل و روش‌های احتمالی را برای رفع خطای ناموفق وردپرس برطرف کنید.

وردپرس دارای ویژگی‌های به‌روز‌رسانی خودکار است که روند به‌روز‌رسانی را آسان‌تر می‌کند. اگر به‌روزرسانی خودکار را فعال کنید، سایت شما به طور خودکار تمام نسخه‌های جدید، مانند 5.7.1 تا 5.7.2 را در پس‌زمینه نصب می‌کند. برای هر‌گونه به‌روزرسانی، اعلانی دریافت می‌کنید که از شما می‌خواهد وردپرس را به روز کنید و در چند کلیک می‌توانید سایت خود را به آخرین نسخه به‌روز کنید.

همانطور که احتمالاً می‌دانید، به‌روز نگه داشتن سایت شما واقعاً مهم است. هر نسخه جدید شامل رفع اشکال مهم، بهینه‌سازی‌ها و ویژگی‌های جدید است. با این حال، گاهی اوقات به‌روزرسانی با شکست مواجه می‌شود و شما خطای شکست خوردن به‌روز‌رسانی وردپرس را دریافت می‌کنید. در این صورت، شما با نسخه فعلی گیر کرده و آخرین ویژگی‌ها را از دست خواهید داد.

اکنون بیایید نگاهی به نحوه رفع خطای ناموفق بودن بروزرسانی وردپرس بیندازیم.


شناسایی علت خطای بروزرسانی شکست خورده وردپرس

برای رفع مشکل بروزرسانی ناموفق، ابتدا باید علت اصلی خرابی را شناسایی کنید. بسته به دلیل خرابی، می‌توانید راه‌حل‌های مختلف را اعمال کنید.

اگر نگاهی به پیام خطای بروزرسانی وردپرس بیندازید، علت احتمالی آن را بیان می‌کند. به عنوان مثال، فرض کنید نسخه فعلی وردپرس شما 5.7.1 است و می‌خواهید به 5.7.2 به روز کنید، اما به‌روز‌رسانی ناموفق است. پیام خطایی که دریافت می‌کنید چیزی شبیه به این خواهد بود:

Downloading update from http://wordpress.org/wordpress-5.7.2.zip...
Unpacking the update...
Verifying the unpacked files...
Installing the latest version...
Could not copy the file.: /httpdocs/wordpress/wp-admin/js/list table.dev.js
Installation Failed

چگونه خطای بروزرسانی ناموفق وردپرس را برطرف کنیم

مراحل انجام رفع خطای بروزرسانی ناموفق وردپرس که در مقاله تک به تک توضیح داده می‌شوند:

  • فایل .maintenance را حذف کنید.
  • مجوزهای فایل
  • safe mode را خاموش کنید.
  • وردپرس را به صورت دستی به‌روز کنید.

بیایید نگاهی به هریک از این راه‌حل‌ها بیاندازیم که می‌تواند به شما در حل مشکل بروزرسانی ناموفق وردپرس کمک کند. 


  • فایل .maintenance را حذف کنید.

معمولاً، پس از بروزرسانی ناموفق وردپرس، سایت شما قفل می‌شود. این بدان معناست که دیگر به داشبورد مدیریت وردپرس یا صفحه‌ای از وب‌سایت خود دسترسی نخواهید داشت.

برای این مرحله می‌توانید از آموزش رفع خطای حالت در دست تعمیر وردپرس استفاده کنید.

  • مجوزهای دسترسی فایل

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث بروز خطای بروزرسانی وردپرس شود این‌است‌ که سرور قادر به ایجاد یک فایل موقت نیست که در هنگام بروزرسانی در پوشه / upgrade / مورد نیاز است. برای ایجاد فایل موقت، سرور نیاز به اجازه دارد تا در آن امکان تغییر داشته باشد.

برای حل این مشکل، باید دوباره به صفحه فایلهای اصلی وردپرس در مدیریت سرور بروید. در فهرست اصلی، فهرست / upgrade / را پیدا کرده و مجوز نوشتن را تغییر بدهید. شما می‌توانید مجوزهای مورد نیاز 755 یا 777 قرار دهید تا امکان دسترسی برای وردپرس ایجاد شود.

هنگامی‌که مجوزهای مربوط به فایل را داده‌اید، می‌توانید مجدداً سایت خود را به‌روز کنید. اگر به‌روزرسانی خودکار همچنان ناموفق بود، دایرکتوری / upgrade / را حذف کرده و دوباره ایجاد کنید.

به‌خاطر داشته باشید که اگر به دایرکتوری / upgrade / مجوز کامل که 777 است بدهید، باید پس از بروزرسانی، آن را به مجوزهای دقیق 755 تغییر دهید. اجازه دادن به مجوزهای کامل 777 به سرور توصیه نمی‌شود، بنابراین باید آنها را تا حد ممکن کوتاه نگه دارید. 

  • safe mode را خاموش کنید.

خاموش کردن حالت ایمن ممکن است به شما در حل مشکل بروزرسانی وردپرس کمک کند. با این‌حال، حالت ایمن از نسخه PHP 5.3.0 منسوخ شده است و طبق فایلهای PHP در نسخه 5.4 حذف شده است.

اگر با نسخه قدیمی PHP کار می‌کنید، ممکن است بخواهید حالت ایمن را خاموش کنید زیرا ممکن است برخی از مشکلاتی که مانع بروزرسانی هستند را برطرف کند. می‌توانید حالت ایمن را از طریق کنترل پنل سرور خاموش کنید. اگر در لوکال هاست هستید یا به فایل php.ini دسترسی دارید از آموزش بدین ترتیب باید فایل را تغییر دهید.

safe_mode = on

به

safe_mode = off

سپس Apache را راه‌اندازی مجدد کرده و وارد سایت خود شوید. شما باید بتوانید وردپرس را بدون هیچ مشکلی به‌روز کنید.


  • وردپرس را به صورت دستی به‌روز کنید.

آیا هنوز هم بعد از امتحان تمام روشهای بالا هنوز خطای شکست روزرسانی وردپرس را دریافت می‌کنید؟ در این صورت، یک به‌روز‌رسانی دستی ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

اگرچه کمی فنی است، اما آنطور که به نظر می‌رسد پیچیده نیست. وردپرس راهنمای مفصلی در مورد نحوه به‌روزرسانی دستی آن برای کسانی‌که نمی‌دانند چگونه کار کنند، ارائه کرده است. اگر تمام دستورالعمل‌ها را به درستی دنبال کنید، هیچ مشکلی در به‌روز‌رسانی سایت خود نخواهید داشت.

شایان ذکر است که لازم نیست همه به‌روزرسانی‌های آینده را به صورت دستی اعمال کنید. پس از اتمام کار با این به‌روز‌رسانی، همه به‌روزرسانی‌های آینده به‌طور خودکار، همانطور که باید اعمال می‌شوند.

با پیروی از روش‌های توضیح داده‌ شده در بالا، می‌توانید خطای ناموفق بروزرسانی وردپرس را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *