دسته‌ها
آموزش وردپرس مقالات آموزشی

روش‌های جذب مشتری برای سایت وردپرسی

داشتن یک وبسایت برای ارائه محتوا و خدمات و محصولات یکی از بهترین راههای کسب درآمد آنلاین است. استارتاپ‌ها و کسب و کارهای زیادی این روش را برای درآمدزایی انتخاب کرده اند. ما هم در این مقاله قصد داریم چندین راهکار و ایده برای درآمدزایی بهتر و بیشتر را معرفی کنیم.


محتوای با کیفیت ایجاد کنید و آن را به صورت رایگان واگذار کنید

بر هیچکس پوشیده نیست که محتوا در نبرد دیجیتال پادشاه است و مردم چیز‌های رایگان را دوست دارند. بنابراین منطقی است که از این دو ابزار منحصر‌به‌فرد قدرتمند برای ایجاد حسن‌نیت در کسب‌و‌کار خود استفاده کنید.

در‌حالی‌که ممکن است برای خیلی‌ها غیر‌حقیقی به نظر برسد، اما هدیه دادن رایگان به گروه خریداران مورد‌نظر شما در واقع یکی از موثرترین تکنیک‌های جذب مشتری است. هنگامی که با اطلاعات با کیفیت بدون تمرکز بر فروش و رایگان ارائه میدهد، درجه خاصی کسب می کنید.

این، به‌نوبه خود، دارای یک اثر روانشناختی شناخته شده به نام “اثر متقابل” است که باعث می‌شود افراد احساس کنند موظف هستند در ازای شخصی که به آنها رایگان ارائه می‌دهد کاری انجام دهند. در مورد روابط تجاری و خریدار، این “بازگشت” اغلب به صورت خرید انجام می‌شود.

به همین دلیل است که ارائه اطلاعات با‌کیفیت به نفع مخاطبان هدف شما یک استراتژی محبوب برای جذب مشتری است. به این ترتیب، خریداران مورد‌نظر شما تمایل بیشتری برای صرف وقت برای مشاهده خدمات یا محصولاتی که ارائه می‌دهید، دارند. بعلاوه، آنها مجبور خواهند شد که شما را از رقبای خود انتخاب کنند.

از محتوای رایگان می‌توان به عنوان ابزار جذب مشتری استفاده کرد. چگونه؟ شما یک وبلاگ را اداره می‌کنید که اطلاعات جالب و بصیرتی را در رابطه با حوزه کسب‌و‌کار شما ارائه می‌دهد.

با وجود سایت شما در وردپرس، راه‌اندازی و ادغام وبلاگ یک فرایند طبیعی و بدون دردسر است. علاوه بر یک وبلاگ، می‌توانید محتوای خود را از طریق چندین روش دیگر به مخاطبان مورد نظر خود برسانید:

 • پست‌های الکترونیکی
 • کتابهای الکترونیکی
 • وبینارها
 • پادکست‌ها
 • مقالات روابط عمومی در نشریات برجسته
 • میزبانی تعاملات با کارشناسان صنعت

بازاریابی ایمیلی موثرترین روش برای جلب توجه محتوای شما است. برای اینکه بتوانید از این روش جذب مشتری حداکثر استفاده را ببرید، یک فرم ثبت‌نام اضافه کنید که بازدیدکنندگان را وادار می‌کند آدرس ایمیل خود را در صفحات landing شما ارسال کنند. این به شما کمک می‌کند تا یک پایگاه‌داده از مخاطبان هدف خود بسازید و در صندوق ورودی ایمیل آنها به آنها دسترسی پیدا کنید. 


بدانید مشتریان شما چه می خواهند

همه چیز در مورد تجارت شما در قلب استراتژی جذب مشتری نهفته است. در حالی که نمی‌توان انکار کرد که همه اینها ضروری است، اما آگاهی از نیازها و انتظارات مشتریان شما نیز به همان اندازه مهم است.

هر کسب‌و‌کار موفقی که ارزش خود را بداند همیشه بر نبض مشتریان خود انگشت می‌گذارد و به نیازهای آنها و نحوه مقایسه این نیازها در مقابل خدمات آنها توجه دارد.

نقاط درد” یک مفهوم مهم بازاریابی است که کاملاً با این زمینه مطابقت دارد. آنها به مشکلات یا نیازهایی که یک فرد ممکن است داشته باشد اشاره می‌کنند. این نقاط درد بخش مهمی از درک مخاطبان مورد نظر شما و جستجوی راه‌هایی برای ارائه خدمات و محصولات به عنوان پاسخ به نیازها یا مشکلات آنها است.

البته تحقیقات کامل بازار بخش مهمی از این جنبه از استراتژی جذب مشتری است. بازخورد مشتری مورد دیگری است. در اینجا هدف این است که همه‌ چیز را در مورد مشتریان احتمالی که احتمالاً از مشاغل شما خرید می‌کنند، درک کنید.

 شما باید نکات زیر را در مورد مشتری یاد بگیرید:

 • آنچه انجام مي‌دهند،
 • چند سال دارند،
 • آنها از کدام گروه درآمد هستند،
 • آنها چه کسانی هستند،
 • چرا آنها به خدمات یا محصولاتی مانند شما نیاز دارند،

علاوه بر تحقیقات سنتی مخاطبان که هر کسب‌و‌کاری در همان ابتدا روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند، می‌توانید با استفاده از فرم‌های ثبت‌نام و چت زنده برای وردپرس به این هدف برسید. این ابزارها می‌توانند برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به مشتریان و خریداران بالقوه به طور مداوم مورد استفاده قرار گیرند، که به پویایی و به روز بودن مشخصات مشتری هدف کمک می‌کند.

به‌عنوان مثال، وقتی شروع به کار کردید، شاید تحقیقات شما نشان دهد که مشتریان هدف شما 30 تا 35 سال سن دارند.

اما با پیشرفت کسب‌و‌کار شما، شاید افرادی که در رده‌های سنی ۳۰-۲۵ تا ۴۰-۳۵ قرار دارند به محصولات یا خدمات شما نیز علاقه نشان دهند. با جمع‌آوری اطلاعات مشتریان از طریق ابزارهایی مانند افزونه live chat وردپرس، درک شما از مشتریان شما می‌تواند با کسب و کار شما تکامل یابد.

این ابزارها همچنین می‌توانند به شما در درک نیازها و نیازهای خریداران و خریداران بالقوه کمک کنند. این اطلاعات می‌تواند معدن طلای فرصت‌های بازاریابی و تبلیغاتی باشد. تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که محصولات خود را به عنوان راه‌حل مستقیم نیازهای آنها به هم متصل کرده و از هر فرصتی برای ارتباط آن با مخاطبان مورد نظر خود در هر بستر قابل تصور استفاده کنید.


شبکه‌های اجتماعی، شبکه‌های اجتماعی، شبکه‌‎های اجتماعی

بر روی اهمیت شبکه‌های جتماعی برای رشد مشاغل نمی‌توان به اندازه کافی تأکید کرد. این ابزار قوی‌ترین وسیله‌ای است که می‌توانید طیف وسیعی از خریداران احتمالی را با یک پیام به وب‌سایت خود جذب کنید.

وقتی در مورد استفاده از رسانه‌های‌اجتماعی به عنوان بخشی از یک استراتژی جامع جذب مشتری صحبت می‌کنید، لزوماً مجبور نیستید بازاریابی رسانه‌های‌اجتماعی را به عنوان یک تلاش جداگانه در نظر بگیرید. هدف در اینجا این است که تمام منابع خود را ادغام کنید در‌حالیکه و‌ب‌سایت خود را به عنوان مرکز اصلی تلقی می‌کنید. این بدان معناست که شما باید حضور شبکه‌های اجتماعی خود را تا حد ممکن با سایت خود ادغام کنید.

برای انجام این کار، ابتدا باید درباره مخاطبانی که در شبکه‌های‌اجتماعی مختلف به دست آورده اید تحقیق کنید و نحوه تعامل آنها با کسب‌و‌کار شما را بیاموزید. سپس، صفحات landing منحصر‌به‌فردی ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان از سیستم‌عامل‌های مختلف شبکه‌های‌ اجتماعی آن را مطالعه کنند. این می‌تواند روشی موثر برای شخصی‌سازی تجربیات و حفظ توجه بیشتر آنها باشد و به شما اجازه می‌دهد تا در ذهن آنها تأثیر بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *