دسته‌ها
آموزش وردپرس مقالات آموزشی

افزونه وردپرس چیست و چرا به آن نیاز است؟

افزونه‌های وردپرس موفقیت وب‌سایت شما را ممکن می‌سازد. هر کسی که به هر دلیلی از وردپرس استفاده می‌کند، مطمئناً از افزونه‌ها استفاده کرده یا حداقل می‌داند که آنها چیست. این دستگاه شبیه به برنامه برای کمک به کاربران در انجام وظایف است. هرچقدر هم که راحت و خوب به نظر برسد، همه طرفدار آن نیستند. بسیاری از انتقادات ناشی از نیاز مداوم به افزونه‌ها برای دریافت به‌روز‌رسانی است. در برخی موارد، بروزرسانی‌ها با شکست مواجه می‌شوند، که آنها را برای مدتی بی‌فایده می‌کند. علاوه‌بر‌این، برخی دیگر هستند که به دلیل نگرانی اصلاً به‌روزرسانی نمی‌کنند. این مسئله به این دلیل است که می‌تواند بر امنیت وب‌سایت آنها تأ‌ثیر منفی بگذارد.


استفاده از افزونه‌های وردپرس چه فایده‌ای دارد؟

هنگامی‌ که نیاز به تغییر عملکرد وب‌سایت وردپرس (برای مثال افزودن وبلاگ یا فرم) وجود دارید، افزونه‌ها وارد عمل می‌شوند. آنها به جای تماس با یک متخصص وردپرس یا برنامه‌نویسی دستی از ابتدا، اقدام را بسیار آسان می‌کنند. توسعه‌دهندگان تمایل دارند افزونه‌های خود را به‌طور مرتب به‌روز کنند، بنابراین این نگران‌کننده است.

چرا باید افزونه های وردپرس را به روز کنید؟

پاسخ به این سؤال با یک واقعیت بسیار مهم آغاز می‌شود: وردپرس افزونه‌ای را توسعه نمی‌دهد یا طراحی نمی‌کند. این بخشی از فرهنگ منبع‌باز است که وردپرس دوست دارد آن را تبلیغ کند: هرکسی می‌تواند برنامه‌هایی را برای اشتراک‌گذاری با سایر کاربران توسعه دهد. به همین دلیل است که هنگامی که توسعه‌دهندگان این کار را انجام می‌دهند یا هنگام اضافه‌شدن ویژگی‌های جدید، کاربران باید افزونه‌ها را به صورت دستی به‌روز کنند. افرادی که تصمیم به دریافت به‌روزرسانی ندارند، در نهایت با افزونه‌هایی کار می‌کنند که اصلا کار نمی‌کنند. داشتن افزونه‌های به‌روز‌شده نیز به افزایش سرعت وب‌سایت وردپرس کمک می‌کند.

خوشبختانه معمولاً هشدارهای به‌روز‌رسانی افزونه وجود دارد که باعث می‌شود کاربر در صورت نیاز به‌روز شود. این کار باید به محض اینکه یک به‌روزرسانی جدید برای افزونه‌ها در وب‌سایت در دسترس قرار گرفت، انجام شود. در بیشتر موارد، هشدارهایی وجود دارد، اما گاهی اوقات، بررسی دستی ضروری است. همه افزونه‌ها را می‌توانید در پنل مدیریت داشبورد وردپرس کاربر پیدا کنید.

به‌روزرسانی زمانی ضروری است که به‌روزرسانی شامل آسیب‌پذیری، اشکالات و امنیت باشد. نادیده گرفتن به‌روزرسانی‌های افزونه می‌تواند به هکرها فرصتی باز دهد تا کارهای بی‌پروا انجام دهند.


آیا ناسازگاری در افزونه‌های وردپرس وجود دارد؟

ممکن است تعارضات افزونه در وب‌سایت وردپرس اتفاق بیفتد. برای یافتن مقصر، هر افزونه‌ای باید غیرفعال باشد. پس از آن، ناسازگاری باید حل شود. تعیین افزونه خطا زمانی اتفاق می‌افتد که هر یک به صورت دستی دوباره فعال می‌شوند.

میتوانید برای عیب یابی افزونه‌های وردپرس از آموزش راهکارهای رفع تداخل افزونه ها در وردپرس که در آن بصورت کامل و واضح توضیح داده شده استفاده کنید.


مواردی درباره‌ي عیب‌یابی دستی افزونه وردپرس 

در حالت ایده‌آل، عیب‌یابی یک افزونه بهتر است با افزونه دیگری که برای عیب‌یابی طراحی شده است انجام شود. تعداد کمی در بازار موجود است، مانند پلاگین detective. با عیب‌یابی از طرف کاربر، افزونه در وقت آنها صرفه جویی می‌کند و مشکل را به سرعت شناسایی می‌کند. سپس غیرفعال‌سازی افزونه مشکل‌ساز انجام می‌شود و می‌توان مشکل را برطرف کرد.

نتیجه گیری – افزونه وردپرس چیست و چرا به آن نیاز است

افزونه‌های وردپرس برای عملکرد و موفقیت بسیاری از کاربران وردپرس بسیار مهم هستند. درک این نکته ضروری است که اگرچه آنها بسیار مفید بوده‌اند، اما گاهی اوقات می‌توانند مشکلاتی را ایجاد کنند. فقط دانستن این موضوع به‌تنهایی می‌تواند شما را در هنگام بروز مشکلات، آسوده نگه دارد و در مورد نحوه اصلاح آنها به راهنمایی نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *