دسته‌ها
مشکلات وردپرس

آموزش رفع خطای انتشار ناموفق وردپرس

یکی از خطاهای رایج، انتشار ناموفق وردپرس یا عدم بروزرسانی وردپرس است. این خطا زمانی رخ می‌دهد که وردپرس نتواند پست یا صفحه‌ای را منتشر یا به‌روز کند. این خطا کاملاً متداول است و باعث ناامیدی بسیاری در بین کاربران می‌شود.


چرا خطای انتشار ناموفق رخ می‌دهد؟

در بیشتر موارد، خطای ناموفق وردپرس به دلیل مشکلاتی در REST API ایجاد می‌شود. این API درخواست‌های ارسال‌شده و دریافت‌شده از پایگاه داده وردپرس را مدیریت می‌کند. بنابراین در صورت عدم موفقیت می‌تواند مشکلاتی را در سایت شما ایجاد کند.

دلایل مشکلات REST API چیست؟ دلایل متعددی می‌تواند وجود داشته باشد، اما رایج‌ترین آنها مسائل مربوط به اتصال، تعارض با افزونه‌ها یا موضوعات یا مشکلات خدمات شخص ثالث است.

همانطور که می‌توانید تصور کنید، این خطا می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد زیرا نمی‌توانید چیزی را به‌روز کنید یا پست‌های جدیدی در وب‌سایت خود اضافه کنید. در زیر، ما لیستی از راه‌حل‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند خطای ناموفق انتشار را در وردپرس برطرف کنید.


راهکارهای رفع خطای بروزرسانی وردپرس

  • اتصال اینترنت و آدرس سایت را بررسی کنید

در بیشتر موارد، وردپرس نتوانست چیزی را منتشر کند زیرا مشکل اتصال وجود دارد. اگر اتصال اینترنت شما ضعیف یا از‌بین رفته است، ممکن است نتوانید یک پست یا صفحه را منتشر یا به‌روز کنید و وردپرس یک پیغام خطا نشان می‌دهد. به همین دلیل است که باید اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنت ثابت دارید.

اگرچه این در واقع یک راه‌حل نیست، اما لازم به ذکر است زیرا شایع‌ترین دلیل ایجاد مسئله انتشار است.

از سوی دیگر، اگر اتصال اینترنت شما به درستی کار می‌کند، باید آدرس وردپرس و سایت خود را بررسی کنید. شما می‌توانید این کار را با رفتن به داشبورد مدیریت وردپرس و رفتن به تنظیمات > عمومی انجام دهید. مطمئن شوید که آدرس وردپرس و آدرس سایت صحیح است، در غیر این صورت، میتواند مشکل ایجاد کند. 

اگر مشکل اتصال ندارید و لینکها درست هستند اما همچنان با خطای انتشار ناموفق روبرو هستید، زمان عیب‌یابی موارد دیگر فرا رسیده است.

  • با استفاده از Site Health وضعیت REST API را بررسی کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، REST API راهی است که وردپرس و سایر برنامه‌ها مانند block editor با سرور ارتباط برقرار می‌کنند. مشکلات مربوط به REST API می‌تواند هنگام انتشار یا به‌روز‌رسانی چیزی مشکل ایجاد کند.

اولین قدم برای عیب‌یابی این است که مطمئن شوید REST API به درستی کار می‌کند. یکی از راههای تشخیص مسدود شدن، استفاده از ابزار Site Health در وردپرس است. میتوانید از آموزش آموزش بررسی سلامت سایت وردپرسی استفاده کنید.

  • همه افزونه ها را غیرفعال کنید

اگر نکات کاربردی دریافت نمی‌کنید و نمی‌توانید علت عدم موفقیت REST API را پیدا کنید، می‌توانید تمام افزونه‌های خود را غیرفعال کنید و ببینید آیا این مشکل شما را برطرف می‌کند یا خیر. ایده‌ی پشت این کار، این است که یکی از افزونه‌های سایت شما ممکن است در تماس‌های API تداخل ایجاد کند.

روشهای مختلفی برای غیرفعال کردن افزونه‌ها به صورت انبوه وجود دارد. میتوانید از آموزش کامل ما برای پیدا کردن افزونه مخرب هم استفاده کنید، راهکارهای رفع تداخل افزونه ها در وردپرس به شما راهکارهایی قطعی ارائه میدهد.

اگر بعد از غیرفعال کردن همه افزونه‌ها بتوانید پست‌ها یا صفحات خود را منتشر یا به‌روز کنید، نشان می‌دهد که یکی از افزونه‌ها باعث ایجاد مشکل شده است. سپس، آنها را یک به یک فعال کنید و یک پست را به‌روز کنید تا افزونه‌ای را پیدا کنید که مشکلات را ایجاد می کند.

  • وارد حالت خطایابی شوید.

اگر هیچ‌یک از راه‌حل‌های بالا کار نکرد، باید عیب‌یابی را با حالت Debugging  وردپرس امتحان کنید. این حالت تمام پاسخ‌های PHP را در فایل debug.log در فولدر wp-content ثبت می‌کند. سپس می‌توانید فایل گزارش را بررسی کنید تا خطاهای مسدود کننده تماس‌های REST API را شناسایی کرده و اقدامات اصلاحی را انجام دهید.

برای فعال کردن حالت خطایابی، باید فایل wp-config را از طریق cPanel یا یک سرویس گیرنده FTP ویرایش کنید. فایل wp-config را با استفاده از ویرایشگر متنی مانند Notepad باز کنید و خطوط زیر را دقیقاً بالای خطی که روی آن نوشته شده است اضافه کنید “/* That’s all, stop editing! Happy blogging. */”.

// Enable WP_DEBUG mode
define( 'WP_DEBUG', true );

توجه داشته باشید که فقط باید از حالت Debugging به عنوان ابزار عیب‌یابی استفاده کنید. پس از رفع خطا، مطمئن شوید که این خطوط را از فایل wp-config حذف کرده‌اید تا حالت خطایابی غیرفعال شود.


نتیجه گیری – آموزش رفع خطای انتشار ناموفق وردپرس

در‌مجموع، به‌روزرسانی‌های وردپرس بسیار مهم هستند زیرا شامل رفع اشکال مهم، بهینه‌سازی و ویژگی‌های اضافی هستند. عدم امکان به‌روزرسانی وردپرس می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند و ویژگی‌های مهم را از دست بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *